Razem 303 306 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU

Maniu (817) trafił do schroniska 25 stycznia 2017. Miał wtedy około roku. To pies, który musiał w swym niedługim życiu doznać dużo zła od człowieka. Nasza znajomość rozpoczęła się w marcu 2018 roku. Najpierw tylko obserwacja i wchodzenie do boxu. Maniu uciekał, chował się za budy, kłapał zębami ze strachu, ale nie był agresywny. To co martwiło bardzo, to specyficzne ruchy głową w prawo i w lewo. Do tej pory nie wiem, co jest tego przyczyną. Behawiorysta twierdzi, że pies rozgląda się cały czas, czy nie zostanie uderzony. Inny twierdzi, że ruchy głową na boki mają podłoże neurologiczne. Nie wiemy, ale na pewno są one dziś zdecydowanie rzadsze. Po kilku miesiącach udało się umieścić Maniu w boxie pojedynczym blisko wybiegu. Zaczęliśmy pracować nad przypinaniem smyczy, wychodzeniem z boksu. Udało się, choć do dziś pies musi iść na smyczy luźno zwisającej, nie może czuć, że coś go ciągnie lub szarpie. Maniu na wybiegu akceptuje wszystkie psy, a w zasadzie schodzi im z drogi. Cudowny widok, kiedy tarza się szczęśliwy na trawie, wtedy zapomina, że nie trzeba się wszystkiego bać. Niestety musi biegać z przypiętą smyczą, bo nie wiem, czy udałoby mi się złapać psiaka, kiedy coś go wystraszy. Niestety na skutek przebudowy schroniska Maniu dostał box bardzo daleko od wybiegu. Byłam załamana, bałam się, że to zbyt długa droga do wybiegu, w potwornym hałasie i z nieznanymi ludźmi na trasie. Ale o dziwo, Maniu zwabiony smakołykiem - to rytuał - wyszedł z boksu i przeszedł przez całe schronisko na wybieg. Cudownie! Ostatnie odkrycie z dnia dzisiejszego (1.06.2019) - Maniu szczeka i jak sądę, woła mnie, aby zwrócić na siebie uwagę... Bezcenne i piękne. Mój podopieczny przełamał już wiele barier, ale czeka nas jeszcze dużo pracy. Czy jest gotowy do adopcji? Myślę, że tak, jednak nie polecam psa osobom, które chcą zrobić dobry uczynek. To też ważne, ale przydałaby się wiedza i doświadczenie w kontakcie z psami trudnymi. Numer CHIP: 616093900201278.

Kasia 503 652 679

Ania 505 105 026

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

ul. Marmurowa 4

91-610 Łódź

42 656-78-42

schronisko.biuro@o2.pl

http://labradory.info/viewtopic.php?p=1090815

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 19.06.2019 10:28
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 636489
Rubryka ogłoszenia: Psy
Widea (0)
 
Zdjęcia (9)
 
Maniu - wyjątkowy, piękny pies szuka domu - Zdjęcie nr 1Maniu - wyjątkowy, piękny pies szuka domu - Zdjęcie nr 2Maniu - wyjątkowy, piękny pies szuka domu - Zdjęcie nr 3Maniu - wyjątkowy, piękny pies szuka domu - Zdjęcie nr 4Maniu - wyjątkowy, piękny pies szuka domu - Zdjęcie nr 5Maniu - wyjątkowy, piękny pies szuka domu - Zdjęcie nr 6Maniu - wyjątkowy, piękny pies szuka domu - Zdjęcie nr 7Maniu - wyjątkowy, piękny pies szuka domu - Zdjęcie nr 8Maniu - wyjątkowy, piękny pies szuka domu - Zdjęcie nr 9
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: labradory
Województwo: Łódź (Łódzkie)
E-mail: Użytkownik nie zgodził się na zamieszczenie swojego adresu e-mail. Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia użytkownika labradory
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Psy
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)