Razem 262 602 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
OFERUJę
29.06.2017 23:20

VERON to dwuletni, piękny pies w typie labradora. Trafił do schroniska 10.08.2016r. Jest aktywny i pełen niespożytej energii. Chyba nadal myśli, że jest szczeniakiem. Lubi skakać na ludzi i podgryzać smycz, a nawet ręce i nie rozumie, że takie zachowanie może sprawiać ból. Najprawdopodobniej jeszcze jako mała, słodka, czarna kluska trafił do domu, w którym ludzie nie pomyśleli, że Veron kiedyś urośnie, bawili się z nim drażniąc go i pozwalając, aby podgryzał ich swoimi małymi ostrymi igiełkami. Jakże często możemy zauważyć takie zabawy ze szczeniaczkami w swoim otoczeniu? Veron jednak w końcu urósł i osiągnął wagę ponad 30 kg. Ludzie zapewne przestali panować nad zachowaniem tak dużego psa, więc po prostu go wyrzucili i pozbyli się kłopotu. W ten sposób Veron jako wyrośnięte dziecko trafił do schroniska, a my podjęliśmy wysiłek, aby oduczyć go nieodpowiednich zachowań. Żmudnie to idzie, podobnie jak w przypadku ludzkiej trudnej młodzieży, której rodzice popełnili szereg błędów wychowawczych. Warto jednak zaznaczyć, że Veron nie wykazuje agresji w stosunku do ludzi, a jego uciążliwe zachowania są w pełni nieświadome. Widać, że świetnie się bawi skacząc i łapiąc człowieka za rękawy, a nieumiejętne próby zniechęcenia go do tego skutkują nasileniem się objawów. W dodatku nie jesteśmy w stanie zapewnić Veronowi spacerów połączonych z socjalizacją częściej niż dwa razy w tygodniu. Z doświadczenia wiemy, że w takich przypadkach tylko regularna praca umożliwia szybkie wyeliminowanie problemu. Adoptowany pies wycisza się już dzięki codziennym spacerom. Tymczasem w schronisku, zamknięty w klatce, usiłuje spożytkować swoją energię wykorzystując ku temu każdą nadarzającą się okazję.

Szukamy dla Verona domu aktywnego, który zapewni mu regularne spacery, zabawy i szkolenie pozytywnymi metodami. Veron potrzebuje odpowiedzialnego, konsekwentnego opiekuna, który będzie potrafił wyznaczyć mu granice i wychować go tak, jak wychowuje się psie dziecko pokazując mu, co wolno, a czego nie. Pracujemy nad Veronem od kilku miesięcy i już teraz widzimy u niego bardzo duże postępy i zdolność do okazywania pokory, której nie miał na początku. Jest to jednak ogromnie inteligentny pies, który bezbłędnie potrafi wyczuć, z kim może pozwolić sobie na więcej, a z kim nie. Musi więc zaopiekować się nim osoba doświadczona, która miała w przeszłości psy i nie obawia się przejściowych niedogodności związanych z ich zachowaniem. Ze względu na nieokiełznany sposób bycia nie polecamy Verona do domu z małymi dziećmi, ponieważ samo jego skakanie może być przy dzieciach uciążliwe. W stosunku do innych psów Veron okazuje pozytywne zaciekawienie niezabarwione agresją. Brak mu na razie dobrych manier i jego szalone podskoki w stronę innych psów mogą zostać odczytane przez nie jako atak, dlatego na razie nie umożliwialiśmy Veronowi kontaktu ani tym bardziej zabaw z psimi kolegami. Niemniej jednak uważamy, że po odpowiednim zapoznaniu Veron mógłby zamieszkać w domu z innym psem, najlepiej dojrzalszym, od którego mógłby się nauczyć odpowiednich psich zachowań.

Nr ewid: 1522/16.

Wiola 605264143

Magda 513932996

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "NA PALUCHU"

ul. Paluch 2 (przy ul. Na Skraju)

02-147 Warszawa

868-06-34

info@napaluchu.waw.pl

ogloszenia@labradory.info

http://labradory.info/viewtopic.php?p=1077030

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 29.06.2017 23:20
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 541586
Rubryka ogłoszenia: Psy
Widea (0)
 
Zdjęcia (5)
 
Veron - młodziutki piesek prosi o dom - Zdjęcie nr 1Veron - młodziutki piesek prosi o dom - Zdjęcie nr 2Veron - młodziutki piesek prosi o dom - Zdjęcie nr 3Veron - młodziutki piesek prosi o dom - Zdjęcie nr 4Veron - młodziutki piesek prosi o dom - Zdjęcie nr 5
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: labradory
Województwo: Warszawa (Mazowieckie)
E-mail: Użytkownik nie zgodził się na zamieszczenie swojego adresu e-mail. Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia użytkownika labradory
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Psy
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)