Razem 260 503 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU

Gdy ubiegłorocznej jesieni znaleziono Elfika na poboczu szosy, nie wiadomo było czy podróż schroniskowym busikiem nie będzie dla niego ostatnią...Młode szczenię - wyziębiony, trzy nóżki niesprawne, paskudna, stara, otwarta rana na łokciu - nawet nie płakał.

Psiak ze schroniska trafił do domu tymczasowego gdzie był leczony a przednią łapke udało się uchronić przed amputacją

Teraz Elfik jest zdrowy i choć przednia łapka nigdy nie będzie w pełni sprawna, to orteza pozwala na optymalne poruszanie się chociaż i bez niej Elfik radzi sobie świetnie. Niestety w domu tymczasowym Elfik nie może zostać na stałe. Pragniemy, aby nie musiał wrócić do schroniska.

Elfik jest bardzo wesołym i kontaktowym psiakiem. Przednia łapka, wsparta ortezą, w niczym mu nie przeszkadza, uwielbia się bawić i jest bardzo aktywny - jak każdy młody, zdrowy psiak.

Niestety okres dojrzewania czyli najlepszy czas na socjalizację ze światem, Elfik spędził w klatce lub na ograniczonej powierzchni - ze względu na zrastające się kości i gojące rany.

Teraz trzeba nadrobić braki socjalizacyjne i nauczyć Elfika prawidłowego kontaktu z psami i z nowymi ludźmi. Elfik jest już wykastrowany. Opiekunowie w obecnym domu tymczasowym mogą z nim zrobić wszystko, jednak nowy właściciel musi dać mu chwilę żeby zaufał.Trzeba pokazać mu zasady, chwalić, co dobre, ignorować niepożądane, ośmielać kiedy trzeba, ale też uczyć samokontroli i opanowania emocji. No i kochać :) - mądrze - i rozpieszczać - ale tylko ciut ;)

Poprowadzony przez osobę z doświadczeniem, stanie się najmilszym Uczniem i Przyjacielem, bowiem gdy wyprowadza się psa z lęków i stresu rozhuśtanych emocji, obserwując jego uspokojenie, budzącą się wiarę, ślepe wręcz zaufanie do Opiekuna i spokojny sen, wówczas rodzą się między nimi najsilniejsze więzi uczuciowe, inne, głębsze, wzruszające...

Elfikowi pomóc może spokojna, dorosła Opiekunka/Opiekun, jednak dzieci budzą u Elfika iście kosmiczne reakcje, więc - dla dobra wszystkich - nowy dom powinien być bez małych dzieci.

Osoby zainteresowane adopcją Elfika prosimy o bezpośredni kontakt z Panią Kasią pod numerem telefonu 662-549-351 lub ze schroniskiem OTOZ Animals w Dąbrówce k. Wejherowa, pod nr 607-540-557.

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 06.08.2016 16:30
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 484087
Rubryka ogłoszenia: Psy
Widea (0)
 
Zdjęcia (4)
 
Elfik, wesoły młodzieniaszek, uśmiechnięty i radosny psiak A - Zdjęcie nr 1Elfik, wesoły młodzieniaszek, uśmiechnięty i radosny psiak A - Zdjęcie nr 2Elfik, wesoły młodzieniaszek, uśmiechnięty i radosny psiak A - Zdjęcie nr 3Elfik, wesoły młodzieniaszek, uśmiechnięty i radosny psiak A - Zdjęcie nr 4
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: Kaja
Województwo: Cała Polska
E-mail: Użytkownik nie zgodził się na zamieszczenie swojego adresu e-mail. Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia użytkownika Kaja
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Psy
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)