Razem 264 048 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU

Chicco jest niewidomym, ale wciąż fantastycznym i pięknym owczarkiem niemieckim. Zanim trafił pod opiekę naszej fundacji, mieszkał w jednym z małopolskich schronisk. Bardzo źle znosił pobyt tam. Był przerażony, wycofany, bał się ludzi. A to, że jest niewidomy działało tylko na jego niekorzyść. Mijały tygodnie a kondycja fizyczna i psychiczna Chicco była coraz gorsza. Był coraz bardziej nerwowy, nieufny, chudł. Nawet przy najszczerszych chęciach, opiekunowie niewiele mogli zdziałać w schroniskowej rzeczywistości. Postanowiliśmy dać mu szansę i zabraliśmy pod swoje skrzydła. Chicco przeszedł kompleksowe badania, był konsultowany okulistycznie. Utrata wzroku nastąpiła prawdopodobnie na skutek jakiegoś urazu głowy lub długotrwałego, nieleczonego stanu zapalnego w obrębie głowy. Wiemy, że już nigdy nie odzyska wzroku. Poza tym jest zupełnie zdrowym psem. Chicco obecnie mieszka w hotelu dla zwierząt i mimo trudnych pierwszych dni, okazało się, że bardzo szybko się przed nami otworzył, nie ma w nim już cienia nerwowości, niepewności. Fantastycznie radzi sobie na spacerach, świetnie się wspólnie bawimy. Teraz Chicco jest wesołym, bardzo kontaktowym psem. Często jest tak, że ktoś, kto go nie zna, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest niewidomy, dopóki o tym nie powiemy.

Chicco rewelacyjnie współpracuje z człowiekiem. Słucha i reaguje na polecenia, co sprawia, że świetnie sobie radzi nawet w obcym/nieznanym terenie.

Szukamy dla Chicco domu z ogrodem, najlepiej bez innych zwierząt, gdzie będzie mieć dużo przestrzeni i mało schodów, gdzie człowiek będzie jego przewodnikiem na dobre i na złe. Gdzie Chicco już nie będzie musiał się niczego obawiać.

Liczymy na to, że znajdzie się ktoś, kto wie, że niewidomy pies może być równie wspaniałym przyjacielem, co pies pełnosprawny.

Chicco umie chodzić na smyczy, zna podstawowe komendy, które bardzo chętnie wykonuje. Jest zaszczepiony, odrobaczony, wykastrowany. Przebywa w hotelu dla zwierząt w Wieliczce. Oferujemy pomoc w transporcie do nowego domu.

Przed adopcją konieczna jest wizyta w hotelu, by się poznać z Chicco.

Kontakt w sprawie adopcji, pomocy, uzyskania więcej info:

Fundacja Skrzydlaty Pies

Kasia 606 962 357

info@skrzydlatypies.pl

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 03.02.2016 20:07
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 450157
Rubryka ogłoszenia: Psy
Widea (0)
 
Zdjęcia (4)
 
Chicco piękny, starszy, energiczny owczarek niemiecki ADOPCJ - Zdjęcie nr 1Chicco piękny, starszy, energiczny owczarek niemiecki ADOPCJ - Zdjęcie nr 2Chicco piękny, starszy, energiczny owczarek niemiecki ADOPCJ - Zdjęcie nr 3Chicco piękny, starszy, energiczny owczarek niemiecki ADOPCJ - Zdjęcie nr 4
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: Kaja
Województwo: Cała Polska
E-mail: Użytkownik nie zgodził się na zamieszczenie swojego adresu e-mail. Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia użytkownika Kaja
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Psy
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)