Razem 262 863 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU

Imię: Rysio

Rasa: mix jamnik (mama jamniczka)

Płeć: samiec

Wiek: ur. ok. 2009

Rodowód: brak

Chip: brak

Odrobaczenie: tak

Szczepienia: tak

Płodność: nie kastrowany (kastracja przed adopcją)

Miejsce Pobytu: okolice Trzebini k. Olkusza

Stosunek do dzieci: raczej pozytywny, nie miał nigdy kontaktu

Stosunek do psów: pozytywny

Stosunek do kotów: raczej pozytywny, nie ma kontaktu

Rysio jest jednym z piątki jamniczej rodzinki, dla której szukamy nowych domów. Z całej rodzinki Rysio najmniej przypomina jamnika. Jest najwyższy i aż ciężko uwierzyć, że drobna Mela jest jego matką. Rysio jest fantastycznym psem o bardzo zrównoważonym charakterze. Cudownie komunikuje się zarówno z innymi psami, jak i z ludźmi. Rysio jest w świetnej kondycji fizycznej. Całym sobą lgnie do człowieka, szuka ręki do głaskania, przepycha się pierwszy do głaskania, aż w końcu przywiera całym sobą do każdego kto mu na to pozwoli. Rysio żyje z pozostałymi psami w doskonałej komitywie a i obcy człowiek jest dla niego bardzo interesujący. Rysio, jak zresztą cała piątka, jest bardzo wesoły, kontaktowy, uwielbia się wtulać w ludzi. nie ważne czy to ktoś obcy, czy dobrze znany. Lubi aktywnie spędzać czas na gonitwach i zabawach z pozostałymi psami, z którymi obecnie mieszka (mieszka ze swoją matką i rodzeństwem z różnych miotów).

A dlaczego szukamy dla Rysia nowego domu? Niestety jakiś czas temu umarła opiekunka psów (starsza pani). Obecnie psiaki dogląda jedna osoba z rodziny. Codziennie do nich dojeżdża, karmi je, daje swoją obecność. Jednak na dłuższą metę taka sytuacja nie jest dobra ani dla psów, ani dla tej osoby, która niestety ostatnie miesiące podporządkowała psiakom. Najgorsze jest to, że nikt z rodziny, wśród znajomych nie chce/nie może się zająć wesołą gromadką.

Rozważano już oddanie psów do schroniska, co byłoby chyba najbardziej okrutne i traumatyczne. Psiaki są ze sobą bardzo zżyte, mają teraz tylko siebie.

Na szczęście osoba, która je dogląda zobowiązała się do doglądania ich tak długo, jak będzie trzeba i dlatego mogły pozostać w swoim domu do momentu znalezienia im nowych kochających rodzin.

Rysio jest psem “domowo – podwórkowym”, tzn. psiaki mieszkają w domu z dostępem do dużego podwórza, z którego bardzo rzadko wychodzą na spacery, dlatego mogą je stresować nieznane sytuacje, rzeczy, których nie znają, np.: zakładanie obroży, chodzenie na smyczy, jazda samochodem. Chociaż wydaje się, że Rysio jest najbardziej "cywilizowany", nie boi się samochodu, nie boi się smyczy. Rysio w domu zachowuje czystość, polecamy go do domu z ogrodem, gdzie będzie mieć czas na aklimatyzację, gdzie nie będzie do niczego przymuszany. Rysio, jak zresztą cała piątka psów, potrzebuje dużo czułości, spokojnego podejścia, musi mieć czas, by zaufać nowym ludziom. Ale trzeba pamiętać, że Rysio jest zdrowym, w pełni sił witalnych psem, potrzebuje dużo zajęć, ruchu, spacerów etc. Jest bardzo wesoły, ruchliwy i aktywny, lubi mieć ciągle jakieś zajęcie. A może znajdzie się ktoś, kto mógłby przygarnąć Rysia wraz z którymś z psiaków, z którymi teraz mieszka?

kontakt w sprawie adopcji, uzyskania więcej info:

Fundacja Skrzydlaty Pies

Kasia 606 962 357

info@skrzydlatypies.pl

---

pamiętaj:

- adopcja zwierzęcia musi być przemyślana

- złożenie oferty nie jest jednoznaczne z otrzymaniem zwierzęcia

- zastrzegamy sobie prawo wyboru domu dla zwierzaka

- osoba chcąca adoptować zwierzę zgadza się na wizytę przed adopcyjną oraz wizyty już po adopcji

- bezwzględnym warunkiem adopcji zwierzęcia jest podpisanie umowy adopcyjnej

- wszystkie zwierzęta są kastrowane, jeśli z różnych powodów kastracja nie mogła być przeprowadzona przed adopcją, Nowy Dom jest zobowiązany do przeprowadzenia zabiegu

( wyjątkiem są zwierzęta rodowodowe, które są dopuszczone do rozrodu lub takie, których stan zdrowia nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu)

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 27.10.2015 19:18
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 434928
Rubryka ogłoszenia: Psy
Widea (0)
 
Zdjęcia (4)
 
Przyjazny, wesoły mix JAMNIK, Rysio, szuka domu! - Zdjęcie nr 1Przyjazny, wesoły mix JAMNIK, Rysio, szuka domu! - Zdjęcie nr 2Przyjazny, wesoły mix JAMNIK, Rysio, szuka domu! - Zdjęcie nr 3Przyjazny, wesoły mix JAMNIK, Rysio, szuka domu! - Zdjęcie nr 4
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: Kaja
Województwo: Cała Polska
E-mail: Użytkownik nie zgodził się na zamieszczenie swojego adresu e-mail. Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia użytkownika Kaja
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Psy
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)