Razem 252 992 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
OFERUJę
30.12.2014 16:48

Lex to ok 2 letni pies w typie rasy Owczarek Belgijski Malinois, który właśnie opuszcza ośrodek szkoleniowy dla psów, gdzie pod okiem trenera podejmowane były prace nad modyfikacja zachowań niepożądanych.

Historia Lexa rozpoczyna się w momencie gdy został znaleziony jako 8 miesięczne szczenię na terenie opuszczonego hoteliku. Trafił do domu adopcyjnego jednak w wyniku braku socjalizacji w okresie szczenięctwa Lex bal się wielu rzeczy, takich jak: przechodzenie przez progi domu, otwierania drzwi. Wykazywał zachowania silnie lekowe.

Dość szybko rozpaczał szkolenie z zakresu podstawowego posłuszeństwa, opanował najprostsze komendy. Jedzenie stanowiło dobra motywacje do podejmowania współpracy.

Problemy pojawiły się później. Lex zaczął wykazywać zachowania związane z kontrola zasobów takich jak: zabawki, jedzenie. W ich konsekwencji doszło do kilku pogryzień/pokąsań? ludzi przez psa.

Dziś , po miesięcznej terapii w odrodku wiedza na temat zachowań Lexa jest o wiele bogatsza i dokładnie wiadomo z czego wynikały problemy oraz jak należy z nimi pracować.

Lex ma silnie rozwinięty instynkt pasterski, zaganianie i szczypanie, posiadania przedmiotów i kontrolowania osób. Wszystkie wcześniejsze pogryzienia wynikały z braku wiedzy na temat psa, błędnej oceny stanu emocjonalnego w danej chwili, oraz nie umiejętności odczytywania sygnałów strachu i zagrożenia.

Lex jest psem strachliwym i ma bardzo mała strefę bezpieczeństwa, np: szybki ruch rak wprawia go w stan czuwania.

Nie należy również podejmować z nim zabaw siłowych mających na celu wyjecie zabawki z pyska.

W chwili obecnej pies nie sprawia żadnych problemów, wymaga konsekwentnego prowadzenia, dużej dawki ruchu jak i wyzwań mentalnych. Pies jest bardzo pracujący, wręcz domaga się pracy. Najlepszym rozwiązaniem będzie udział psa w zajęciach agility, fresbee czy OBI. Ponadto powinien być nadal socjalizowany z psami.

Pies wymaga konsekwentnego i silnego psychicznie właściciela, który zapewni mu dostateczną porcję pracy i ruchu by rozładować napięcie emocjonalne związane z silnym zapotrzebowaniem na pracę.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji:

Fundacja 2plus4, E-mail dwapluscztery@gmail.com

Agnieszka 694 795 026 (po godzinie 17.00)

Ireneusz 511 712 853

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 30.12.2014 16:48
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 379268
Rubryka ogłoszenia: Psy
Widea (0)
 
Zdjęcia (8)
 
Lex- owczarek belgijski po przejściach - Zdjęcie nr 1Lex- owczarek belgijski po przejściach - Zdjęcie nr 2Lex- owczarek belgijski po przejściach - Zdjęcie nr 3Lex- owczarek belgijski po przejściach - Zdjęcie nr 4Lex- owczarek belgijski po przejściach - Zdjęcie nr 5Lex- owczarek belgijski po przejściach - Zdjęcie nr 6Lex- owczarek belgijski po przejściach - Zdjęcie nr 7Lex- owczarek belgijski po przejściach - Zdjęcie nr 8
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: Agnieszka (niezarejestrowany)
Województwo: Wrocław (Dolnośląskie)
E-mail: Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Telefon: +48694795026
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Wyślij ogłoszenie znajomemu na e-mail
Włoż ogłoszenie do schowka, aby porównać z innymi
Zawiadom administratorów o naruszeniu regulaminu, nadużyciu itp.
Pokaż więcej ogłoszeń z sekcji Psy Wzory umów do pobrania
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Psy
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)