Razem 252 779 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
OFERUJę
03.11.2014 16:55

Misiek ma ok. 6 lat. Podjęliśmy się pracy z nim jeszcze w schronisku, gdyż panicznie bał się smyczy, co uniemożliwiało choćby wyprowadzenie go z boksu na spacer i pokazanie potencjalnym właścicielom.

Po kilku miesiącach pracy determinacja, z jaką walczył o uwolnienie się z obroży ustąpiła miejsca radosnemu oczekiwaniu na spacer. Stopniowo uczył się także tolerowania kagańca, potem dotyku i podstawowych zabiegów weterynaryjnych. Byliśmy na dobrej drodze, kiedy u Miśka, w kilkutygodniowych odstępach, zaobserwowano dwa ataki padaczkowe. Groziła mu eutanazja.

Ze względu na brak domów tymczasowych, umieściliśmy Miśka w hotelu. Świetnie odnalazł się w nowym środowisku, na podwórku jest psem idealnym. Nie wchodzi w konflikty z innymi psami, grzecznie wita się nie tylko z tymczasowymi opiekunami, ale i z gośćmi. Ładnie jeździ w aucie, na spacerach nie zaczepia ludzi, aut, rowerów, psów, prawdopodobnie dogadałby się też z kotami... Dodatkowo, od kilku miesięcy nie przyjmuje już leków przeciwpadaczkowych i ataki się nie powtórzyły.

Misiek ma za sobą jedną nieudaną adopcję (jeszcze za czasów przebywania w schronisku) wiemy więc, że nie brudzi w domu i grzecznie zostaje sam. Problemem były tylko trudności w zapanowaniu nad nim, gdy trzeba było zabrać go do lekarza (bronił się przez dotykaniem łap, okazało się później, że cierpi na zaawansowany stan zapalny skóry i zanokcicę).

Obecnie szukamy dla niego domu stałego lub choćby domu tymczasowego, który kontynuowałby pracę nad jego zachowaniem.

Pojawia się w głowach pewna refleksja...od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania psychologią zwierząt i zagadnieniami szkolenia psów. Pojawiają się nowe kursy, szkolenia, seminaria. Cieszymy się, licząc na to, że rosną rzesze osób, które nie będą się bały pokonywania trudności razem ze swoim psem. Może więc znajdzie się ktoś, kto wiedzę nabytą na kursie czy seminarium zechce sprawdzić w praktyce? Misiek jest psem, którego można wiele nauczyć (widzimy, jak już się zmienił!) ale od którego równie dużo może nauczyć się jego opiekun. Jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi, zna już podstawowe komendy, zostaje sam w domu, dogaduje się z psami. Pozostaje w zasadzie tylko odwrażliwianie dotyku niektórych sfer ciała.

Zapewniamy opiekę naszych szkoleniowców, a także pomoc w razie konieczności poskromienia złośnika gdyby pojawiła się konieczność interwencji lekarskiej (np. w przypadku pojawienia się problemów z zapaleniem skóry).

Zapraszamy do podjęcia wyzwania, które ratuje życie.

Misio jest pod opieką Fundacji Dwa Plus Cztery we Wrocławiu.

Adopcję koordynują:

Agnieszka, tel. 694795026 (w godz. 19:00-22:00)

Anna tel. 508 605 074 (pn - pt od 17:00 do 20:00 oraz w soboty od 11:00 do 20:00)

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 03.11.2014 16:55
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 367203
Rubryka ogłoszenia: Psy
Widea (0)
 
Zdjęcia (4)
 
Misiu– złoto dla zuchwałych! - Zdjęcie nr 1Misiu– złoto dla zuchwałych! - Zdjęcie nr 2Misiu– złoto dla zuchwałych! - Zdjęcie nr 3Misiu– złoto dla zuchwałych! - Zdjęcie nr 4
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: Agnieszka (niezarejestrowany)
Województwo: Wrocław (Dolnośląskie)
E-mail: Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Telefon: +48694795026
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Wyślij ogłoszenie znajomemu na e-mail
Włoż ogłoszenie do schowka, aby porównać z innymi
Zawiadom administratorów o naruszeniu regulaminu, nadużyciu itp.
Pokaż więcej ogłoszeń z sekcji Psy Wzory umów do pobrania
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Psy
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)