Razem 262 588 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU

Przytulanka - dorosła kotka (urodzona prawdopodobnie w sierpniu 2014r.) w zimny grudniowy wieczór błąkała się po terenie Os. Jana w Tarnowskich Górach. Zlitowała się nad nią Pani wielkiego serca. Serca współczującego kociej niedoli. Płacz kotusi i jej czuły wzrok proszący o pomoc spowodował, że znalazczyni uprosiła dla niej pomoc u pani doktor wet. Elżbiety Figuła właścicielki P.W. "Zwierzak" w Tarnowskich Górach. Tym sposobem kolejna kocia bida trafiła pod nasze wspólne lekarsko - fundacyjne skrzydła pomocy.

Wkrótce okazało się, że Przytulanka nie potrafi korzystać z kuwety. Nawet nie oddawała do niej moczu. Lekarskie metody opróżniania pęcherza moczowego w takich szczególnych sytuacjach to między innymi zastosowanie zwiotczenia farmakologicznego. Po podaniu odpowiednich farmaceutyków kotusia swobodnie oddała mocz, więc automatycznie zniknęła groźba powikłań. Przy przyjęciu do lecznicy Przytulanka była osłabiona i apatyczna. Dostawała leki: antybiotyki, leki przeciwzapalne oraz podskórne kroplówki; miała wykonany test w kierunku białaczki i kociego HIV z wynikiem ujemnym. Obecnie już z nią wszystko w porządku. Przypuszczalnie Przytulanka była kotką wchodząco - wychodzącą i stąd jej nieznajomość i nieporadność w korzystaniu z kuwety. Dopiero po kilku dniach obserwując inne kociaki kotusia nauczyła się korzystania z niej.

Martwiliśmy się o nią bardzo, ponieważ nie jadła i nie pila. Dopiero po kilku dniach zaczęła przyjmować pokarm i wodę. Niestety przyjęte pożywienie "przelatywało" przez układ pokarmowy. Zostało wydalane w postaci częstych biegunek. Spotykamy się z taką przypadłością u głodujących kotów.

Szczęściem dla Przytulanki był i jest obecny nadal pobyt w P.W. "Zwierzak". Lekarze na podstawie bieżących obserwacji natychmiast włączają odpowiednie leczenie.

Obecnie Przytulanka jest już zdrowa. Przeszła wszystkie procedury weterynaryjne.

Niestety nadal oczekuje na kochającą rodzinę.

Nikt o nią pyta… Nikt jej nie szuka… Nikt nie wyraża chęci adopcji…

Jest bardzo uczuciowym "na kolankowym" kotkiem chętnie wskakującym na kolana bez tzw. zaproszenia ze strony człowieka.

Jak każdemu kotu nie służy jej dłuższy pobyt w stadku bezdomniaków.

Prosimy o kochający dom dla słodkiej Przytulanki oraz adopcję wirtualną do dnia adopcji stałej.

P.S. Bardzo prosimy zauważyć cechę charakterystyczną dla urody Przytulanki - specyficzny układ ust i odmienny od innych kształt bródki.

FOZ "ULGA W CIERPIENIU" FUNDACJA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI SKRZYWDZONYMI PRZEZ LUDZI

42-600 Tarnowskie Góry, ul. Częstochowska 58

tel. kom 604 253 456

e-mail: fundacja@ulgawcierpieniu.pl

http://ulgawcierpieniu.blogspot.com

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 21.12.2016 18:00
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 507263
Rubryka ogłoszenia: Koty
Widea (0)
 
Zdjęcia (6)
 
Przytulanka kotka wędrowniczka z Tarn. Gór szuka domu - Zdjęcie nr 1Przytulanka kotka wędrowniczka z Tarn. Gór szuka domu - Zdjęcie nr 2Przytulanka kotka wędrowniczka z Tarn. Gór szuka domu - Zdjęcie nr 3Przytulanka kotka wędrowniczka z Tarn. Gór szuka domu - Zdjęcie nr 4Przytulanka kotka wędrowniczka z Tarn. Gór szuka domu - Zdjęcie nr 5Przytulanka kotka wędrowniczka z Tarn. Gór szuka domu - Zdjęcie nr 6
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: Magdalena Mazur
Województwo: Tarnowskie Góry (Śląskie)
E-mail: Użytkownik nie zgodził się na zamieszczenie swojego adresu e-mail. Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Telefon: +48604253456
Web: ulgawcierpieniu.blogspot.com
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia użytkownika Magdalena Mazur
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Koty
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)